4K HDR destekli Apple TV Eylül ayında sunulacak

0
14
4k-hdr-destekli-apple-tv-eylul-ayinda-sunulacak

iPhone 8 akıllı telefonunun da sunulacağı etkinlik, 4K ve HDR destekli beşinci nesil Apple TV tanıtımına da ev sahipliği yapacak gibi görünüyor.

 4k-hdr-destekli-apple-tv-eylul-ayinda-sunulacak

“Apple” tarafından 4K video desteği sunacak beşinci nesil Apple TV cihazı hakkında yeni iddialar var. Bu yüzden yeni nesil Apple TV, iPhone 8 akıllı telefonunun da yer alacağı ve Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilmesi beklenen etkinlikte sunulacak.

4K HDR destekli beşinci nesil Apple TV neler sunacak?

Bloomberg‘in haberine göre yeni nesil Apple TV, şu anki neslin sunduğu 1080p kalite netliğini ikiye katlayan 4K akışını desteklemek için çok daha hızlı bir işlemciye ev sahipliği yapacak. Ek olarak, cihaz daha parlak ve keskin renklere olanak sağlayan Yüksek Dinamik (HDR) için de destek sunacak. TV uygulamasının yeni sürümleri için de test süreci gerçekleştiren şirketin TV içeriklerini daha iyi ön plana çıkarmak istediği ifade ediliyor. 4K ve HDR içeriklerinin kullanımı için Apple’ın bu formattaki videoları sağlayabilecek içerik üreticileriyle anlaşma sağlaması gerektiği ve şirketin filmlerin 4K versiyonlarını iTunes platformuna dahil etmek için film stüdyoları ile görüşmelere başladığı söyleniyor.

En son 2015 yılının Ekim ayında yenilenen Apple TV, Siri remote control ve tam App Store desteği sunulmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here