Apple tuhaf bir patent için başvurdu

0
47

Teknoloji devi Apple’ın, bugüne kadar farklı bir çok alanda patent başvurusu yaptığı biliniyordu. Ancak şirketin yeni başvurusu herkesi şaşırttı.

Apple-tuhaf-bir-patent-icin-basvurdu-2
Günümüzde teknoloji gelişimine öncülük eden Apple, Samsung ve LG gibi devlerin ardı arkası kesilmeyen bir patent alma yarışı içinde olduklari bilinen bir gerçek.

Televizyonlardan akıllı telefonlara, güneş enerjisi sistemlerinden ev aletlerine kadar birçok farklı alanda süren bu yarışta, yer yer farklı ve bir o kadarda ilginç patentler ortaya çıkıyor.

Apple’dan ilginç bir patent daha!

Apple-tuhaf-bir-patent-icin-basvurdu
Sizlere paylaşacağımız bu ilginç patent başvurusu ise, Apple tarafından alındı.
Yukarıdaki şekilde göreceğiniz bu patent başvurusu ilk bakışta çok da birşey ifade etmeyebilir.

Ancak yakından bakıldığında bu patentin bir tür su temizleme veya su buharlaştırma cihazına benzediğini belirtmek yanlış olmaz.Ayrıca bu cihazın Apple’ın Mercedes ile yaptığı anlaşmaya göre geliştirdiği bir araç teknolojisi olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.Yapılan tahminler ne kadar doğru bilmiyoruz, ancak bu patentle ilgili yukardaki şekilden başka,elimizde somut hiç bir bilgi yok.Dolayısıyla söz konusu patentin ne işe yaradığı, daha doğrusu ne tür bir cihaz için kullanılacağını, maalesef ancak önümüzdeki günlerde kullanıldığında öğrenebileceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here