“Foxconn” dan Trump ‘a 10 milyar dolarlık yatırım sözü!

0
111

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile Foxconn ortaklığında yapılan açıklamaya göre, 2020 yılında ülkede 10 milyar dolar yatırım yapılarak yeni bir LCD fabrikası kurulacak. ABD Başkanı Donald Trump ‘ın en büyük seçim vaatlerinden biri de tabii ki Amerikan vatandaşlarına yeni iş imkanları sağlamak ve ülke toprakları içerisinde dev fabrikalar kurmaktı. Görünüşe göre bu vaatlerin ikisini de gerçekleştirmek üzere.

Foxconn-un CEO’su Terry Gou ve Donald Trump ortaklığında Beyaz saraydan yapılan açıklama ile birlikte, Foxconn-un ABD’nin Wisconsin eyaletinde 10 milyar dolarlık yatırım ile bir fabrika kuracağı açıklandı.

Yapılan anlaşmaya göre Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, Foxconn-a bu girişimi için yaklaşık 3 milyar dolarlık vergi teşvikleri sağlayacak. Donald Trump da konuyla ilgili olarak, “Eğer ben başkan seçilmeseydim, Terry Gou-nun bu fabrikayı buraya asla kurmayacağından eminim.” Diyerek yine oldukça mütevazı bir açıklama yaptı.

Kurulacak olan fabrikanın LCD ekranların üretiminde kullanılacağını ve açılışının 2020 yılında gerçekleşeceğini de bildirmemiz gerek. Geçtiğimiz günlerde Tim Cook ‘dan ABD toprakları üzerinde faaliyet gösterecek üç büyük iPhone fabrikası sözü de alan Trump oldukça mutlu gibi görünüyor.

Son olarak Foxconn-un 2020 yılında kurulacak LCD ekran fabrikasında 3,000 kişinin istihdam edileceği belirtildi. İlerleyen dönemde bu sayının 10,000 kadar artması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here