Geçmişi selamlayan modern elektrikli otomobil

0
49
gecmisi-selamlayan-modern-elektrikli-otomobil

gecmisi-selamlayan-modern-elektrikli-otomobilMuhteşem ve nostaljik tasarımına rağmen gücünü tamamen elektrikli motordan elde eden Prototype 9 otomobili, özellikle koleksiyonerleri cezbedecek gibi görünür. 1940’ların torpido tarzı parlak silindir gövdeli ve uzatılmış akslara sahip ofset tekerlekli arabalarını selamlayan Infiniti üretimi Prototype 9, aynı zamanda modern bir elektrikli otomobil olarak muhteşem görünüyor.

30 kWh akü yerleştirilmiş 148 beygir ve 236 Nm torka eşit güçteki elektrik motoruna sahip olan Protoype 9, en yüksek 168 kilometre hızına ulaşabiliyor. 5.5 saniyede 0-100 kilometre hızında ulaşan otomobil, aküden aldığı enerjiyle yolda 20 dakika kullanılabiliyor.

Ek olarak, yine eski zamanlara uygun olarak otomobilin gövde panellerinin tamamen çelikten üretildiğini vurgulamak gerekiyor. Aslında, bugünkü elektrikli ve hatta bir çok modern araçlar gövdenin ağırlığının azaltılması ve daha fazla yer açılması için daha hafif malzemelerden yararlanıyorlar.

Nissan motor departmanı tarafından üretilen motor, şu an için prototip aşamasında. Prototype 9-un Pebble Beach golf alanındaki Concours D’Elegance adı verilen gösterişli otomobil sergisinde gösterilmek için geliştirildiğini belirtelim.

Yolda süzülen Prototip 9’u görmek için aşağıdaki videoya bakmanızı tavsiye ederiz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here