iOS 11’in final sürümü sızdırıldı ve iPhone 8 hakkındaki bazı bilgiler onaylandı

0
12

Yeni iPhone modellerinin tanıtımına sayılı günler kaldı.

12 Eylül tarihinde “Apple” şirketinin, geçen yılki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin yeni versiyonlarını ve tabii ki, iPhone 8’i (diğer adı ile iPhone X Edition) sunacağı bekleniyor. Bu bilgilere göre iPhone 8, OLED ekranla donatılmış olacak ve bir çok yeni fonksiyonlara sahip olacak. İnternete ise artık iOS 11 işletim sistemi sızdırılmış durumda. Sızdırılmış işletim sistemini inceleyen uzmanlar, iPhone 8 hakkında ilginç bilgiler elde ettiler. İncelenen işletim sisteminde iPhone 8’in tasarım fotolarına rastlandı. Aynı fotolara bakınca, akıllı telefonun nasıl görüneceği hakkında hiçbir şüphe kalmıyor.

Apple Pay-e hızlı erişim için akıllı telefonun açma kapama düğmesine iki kez tıklamak yeterli olacak. Aynı tuşa uzun süre basıldığında ise Siri çalışmaya başlayacak Söz konusu tuşla ses arttırma tuşuna aynı anda basmak suretiyle SOS işlemini başlatmak mümkün olacak. Bazı bilgilere göre iPhone 8, “Samsung” şirketinin ürettiği 5.8 inç lik OLED ekranla donatılmış olacak. Son iPad Pro modellerinde olduğu gibi yeni iPhone modelinde de True Tone Display işlevi olacak. Bu işlev ekrandaki beyaz rengin ortamdan otomatik olarak dengelenmesine yardımcı oluyor.

iPhone 8’in arayüzü:

iPhone 8’de önceki iPhone modellerinde sistem yönetimi için öngörülen fiziksel “Home” tuşu olmayacağına göre, “Apple” onun yerini alacak bir yöntem buldu. iPhone 8’de çalışan tüm uygulamaların alt kısmında “Home” tuşunun yerini alacak dinamik bir şerit parçası olacak. Bunun nasıl görüneceği aşağıdaki fotoğraf örneklerinde görülüyor.

iPhone 8’in Blockdan çıkarılma sistemi:

iPhone 8’de Touch ID fonksiyonu olmayacak. Onun yerine kullanıcı yüzü tarayıcısı Face ID gelecek. Alınan bilgilere göre kamera, kullanıcının yüz bölümünü hızlı bir şekilde tarayacak. Bu durumda, kullanıcı kameraya düz bir açı ile bakmak zorunda olacak.. Face ID nin ayarlanması hakkında olan video aşağıda.

iPhone 8 kamera:

iPhone 8, aşağıda belirtilen biçimlerde videolar çekebilecek:

– Saniyede 240 kare frekanslı 1080p çözünürlüklü videolar

– Saniyede 24 kare frekanslı 4K çözünürlüklü videolar

– Saniyede 60 kare frekanslı 4K çözünürlüklü videolar.

Portre çekimi için Portrait Lightning işlevi eklenecek. Bu fonksiyon ise çeşitli modları destekleyecek: Contour Light, Natural Light, Stage Light, Stage Light Mono ve Studio Light. Büyük olasılıkla, bu özellikler sayesinde portre çekimi sırasında kameranın aydınlatma sistemini çeşitli durumlara göre kullanmak mümkün olacak. Bu özelliklerin eski modeller için mevcut olup olmayacağı bilinmiyor.

Hareketli İfadeler:

IOS 11’de, kullanıcılar bu işlemleri temel alarak Animoji animasyon eklemeleri oluşturarak kendi hareketlerini ayarlayabilir ve seslerini kaydedebilir. Bu animasyonlu ifadeler aşağıdaki gibi görünecekler:

Yenilenmiş AirPods:

İnternete sızdırılmış iOS 11’in final versiyonunda ayrıca yenilenmiş kablosuz AirPods kulaklıkları hakkında da bilgiler tespit edildi. Dış görünümdeki değişikliklerden, bataryadaki enerji göstergesinin ön bölüme yerleştirilmesini belirtebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here