iPhone 8, iPhone X’den daha performanslı çıktı

0
55

iPhone X en çok konuşulan model olsa da iş performans konusuna gelince, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus tekli ve çoklu çekirdek anlamında çok daha başarılı olarak karşımıza çıkıyor.

iphone-8-iphone-x-den-daha-performansli-cikti

Yeni sunulan iPhone modelleri arasından iPhone X öne çıkmış olsa da görünen o ki ürün iPhone 8 modellerinin gerisinde kalıyor. Cross-platform işlemci benchmark puan verme sistemi Geekbench points-de iPhone 8 ve iPhone 8 Plus çok daha performanslı olarak görünüyor.

Geekbench iOS Benchmark listesine bakıldığında iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin hepsi de yeni A11 Bionic çipini kullansa da sıra tekli çekirdek ve çoklu çekirdek performansına gelince işler değişiyor. Tekli çekirdekte iPhone 8 elde ettiği ortalama 4,195 puan ile zirvede yer alırken, bu modeli iPhone 8 Plus 4,128 puanla takip ediyor. Çoklu çekirdek tarafında ise iPhone 8 10,005 puan, iPhone 8 Plus ise 9,829 puan elde etti. Son olarak üçüncü sıradaki iPhone X 4,028 ve 9,287 puan elde ettiği görülüyor.

iPhone X-in geride kalma nedeninin kendine has özellikleri nedeniyle A11 Bionic çipine daha fazla iş yüklemek zorunda kalması olduğu belirtiliyor. Bunlardan biri de yeni Face ID yüz tanıma ile kilit açma teknolojisi.

Öte yandan, A10 çipine göre yüzde 70 daha hızlı olan A11 Bionic çipine sahip üç yeni iPhone modelinin de Android rakiplerine göre daha olumlu ve performanslı olduğu görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here