Nokia 9 hakkında yeni bilgiler ve fotoğraflar sızdırıldı

0
56
nokia-9-hakkinda-yeni-bilgiler-fotograflar-sizdirildi

nokia-9-hakkinda-yeni-bilgiler-fotograflar-sizdirildi

Bir aydan fazla bir süre oluyor ki, “HMD Global” şirketi, amiral gemisi modeli olan Nokia 8’i tanıtmıştı. Ancak şirketin bir sonraki amiral gemisi modeli olacak olan Nokia 9 hakkında bilgiler de gelmeye devam ediyor.

Bir süre önce akıllı telefon hakkında bir takım bilgi ve fotoğraflar yayılmıştı. Yeni sızdırılan fotoğraflar, akıllı telefon hakkındaki söylentileri doğruluyor. Kaynaklardan birinin verdiği bilgiye göre Nokia 9, 5.5 inç QHD OLED ekrana sahip olacak ve üst bölümünü 3D cam kaplayacak. Ayrıca fotoğraftan da görülebileceği üzere ekranın kenar kısımları eğik durumda olacak.

Teknik göstergelerine gelince, Nokia 9-un, 6/8 GB RAM, 128 GB dahili belleğe, IP68 standartlı sudan ve tozdan korunma özelliğine ve arka panelde parmak izi tarayıcısına sahip olacağı tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra retina tarama sisteminin olacağı da ihtimal dahilinde. Nokia 8 gibi Nokia 9 da ikili Carl Zeiss arka kamerasına sahip olacak olup Nokia 8 den daha kaliteli fotoğraflar çekebilme imkanı verecek. Bütün bunların yanısıra Nokia 9 üzerinde fiziksel Home tuşunun olmayacağı bekleniyor. Onun yerine büyük olasılıkla sanal tuş kullanılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here