Travis Kalanick den, ‘Uber’e dönmek için bir adım.

0
48

“Uber” şirketinin eski CEO’su Travis Kalanick kendi nüfuzunu artırmak için “Teneo” adlı otorite danışmanlık şirketine başvurdu.

Belirtmek gerekirse, “Teneo”, üst yönetici ve CEO-ların otoritelerinin iyileştirilmesi alanında çeşitli hizmetler sunmaktadır. Alınan Bilgilere göre bu şirket Zamanında Bill ve Hillary Clinton ile de çalıştı. Şirketin sitesine baktığımızda görülmektedir ki, şirketin sunduğu hizmetlerden birisi de medya (Kitle İletişim Araçları) aracılığıyla otoritenin iyileştirilmesidir.

“Teneo”, Travis Kalanick’in şirketlerinin müşterilerinden birisi olduğunu doğruladı. Travis-in, “Teneo” nun , “Uber” de çalıştığı dönemde mi yoksa oradan çıktığı zamandan sonra mı müşterisi olduğu konusu bilinmiyor.

Habere esasen şirketin sunduğu hizmetlerin malzemelerini Kalanick kendi cebinden ödeyecek. Bildiğiniz üzere Travis Kalanick, Haziran ayında “Uber” den ayrılmıştı(Konu hakkındaki makaleye ulaşmak için tıklayın). KİV-lerin verdikleri bilgilere göre onun gitmesinin temel nedeni, şirket hissedarlarının baskısı olmuştu. Belirtmek gerekir ki, son dönemlerde şirketin adı çeşitli çatışmalarla anılır oldu. Travis-in gidişinden sonra şirketin bir takım üst yöneticileri onun dönmesi için dilekçe yazdılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here