360 derecelik video çekebilen ilk cep telefonu

0

Deri, altın ve elmas kaplı, 360 derecelik video çekebilen telefon: Darling

360-derecelik-video-cekebilen-ilk-cep-telefonu

360 derecelik video çekebilen ilk cep telefonu.

Çinli “Protruly” adlı firma tarafından üretilen ve 360 derecelik video çekimi yapabilen Darling, “Dünyanın ilk 360 derecelik video çekebilen telefonu” olarak piyasaya çıkacak. Son dönemde hızla artan sanal gerçeklik dünyası için gereken ilk özelliklerden biri olan 360 derecelik videolar için piyasada çeşitli tür ve markalarda kameralar mevcuttu. Bunu ilk kez telefon dünyasına taşıyan Çinli “Protruly” adlı firmanın ürettiği ve MWC 2017 ‘de sunduğu Darling adındaki telefon direkt olarak cihazınızdan VR videolar çekebilmenize olanak tanıyor.

360-derecelik-video-cekebilen-ilk-cep-telefonu-2

Teknik özellikler açısından 5.5 inç FHD Super AMOLED ekran, MediaTek Helio X20 işlemci, 4 GB RAM, 64 GB dahili bellek alanı ve 3560 mAh bataryaya sahip olan Protruly Darling, Android 6.0 marshmallow işletim sistemi ile çalışacak.

Facebook ve YouTube üzerinden 360 derecelik canlı yayın yapabilen bu canavar, USB Type C, WiFi a / c, LTE desteği ve parmak izi tarayıcısına da sahip. İki ayrı versiyonu olacak cihazın normal versiyonu, bir de deri kapaklı, altın kaplama çerçevesi ve 4 adet de elmas taşa sahip versiyonu olacak. Bu iki cihazın da teknik özellikleri aynı iken 600 $ normal versiyonu, 1300 $ da özel versiyonu olacağı söyleniyor. 360 derecelik video çekimi yapabilen, hem önde hem arkada 13 MP kamerası olmasına rağmen çıkıntı oranını ince tutabilen Çinli firma, küresel pazara da çıkmak istediğini söyledi

.360-derecelik-video-cekebilen-ilk-cep-telefonu-3