“Amazon” a karşı terörizm iddiasıyla soruşturma başlatıldı!

0

Dünyanın en çok tercih edilen alışveriş sitelerinden biri olan “Amazon” un başı yapılan alış verişlerle ilgili büyük derde girdi. ABD Hükümeti şirket hakkında federal soruşturma başlattı! Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin İran’a karşı uyguladığı kısıtlamalara uymadığı gerekçesiyle Amazon hakkında federal soruşturma başlatıldı. Amazon’un satış yaptığı kişiler arasında terörizm listesinde adı bulunan bir kişi de yer alıyor.

Amazon bu konuda henüz net bir açıklama yapmazken, şirket sözcüsü tarafından söz konusu kişilerden en azından bir kişiye satış yapıldığı kabul edildi. Söz konusu kişi az önce de belirttiğimiz gibi ABD’nin terörizm ile ilgili kişiler listesinde yer alan birisi. İddialara göre Amazon üzerinden bu kişi, 300 dolar değerinde alışveriş yaptı ve çeşitli elektronik cihazlar satın aldı. İşin daha da ilginci şubat ayı içerisinde Amazon’un başka bir grup kişiye daha 1,300 dolarlık satış yaptığı iddia ediliyor.

Bu ikinci satışın aynı adama mı yoksa terörizm listesinde olan başka kişilerden birine mi yapıldığı henüz kesinleşmiş değil. Fakat hükümetin soruşturması neticelendiğinde Amazon’un büyük bir ceza alacağı kaçınıl görünüyor.