Bu Yüzük Yazıcıdan Çıktı! Hem de Akıllı…

0

3D yazıcı ile giyilebilir cihaz da ürettiler… İşte karşınızda o akıllı yüzük!

Bu Yüzük Yazıcıdan Çıktı! Hem de Akıllı…
Gün geçtikçe 3D yazıcılar Dünya’da oldukça popüler bir hal alıyor ve bu yazıcılar ile üretilen ürün çeşitleri büyük bir hızla artıyor. 3D yazıcılar ile üretilen şaşırtıcı ürünlerin sonuncusu ise akıllı bir yüzük. Haberimizde bahsedeceğimiz veKelvinBates tarafından tasarlanan oldukça pratik bu akıllı yüzük tamamen gerçek ve 3D yazıcı ile üretildi.

64×34 OLED monochrome ekrana sahip olan ve Bluetooth bağlantısıyla bir akıllı telefon ile birlikte çalışan bu akıllı yüzüğün kasası bir 3D yazıcı ile üretilmiş ve şekli tamamen tasarım sürecinde verilmiş. Bünyesinde 16 Mhz ARM-MO mikro işlemci bulunduran bu akıllı yüzük 16 KB rame ve 256 KB flaş depolama alanına sahip. Donanım özellikleri az gözükse de bu boyutta bir akıllı cihaz ve yapabildikleri için oldukça yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Bu akıllı yüzük gelen mesajlarınızı ve aramalarınızı telefonunuzla eşleştirmenin yanında, bazı bildirimleri görüntüleyebilmenize de olanak sağlıyor. Ayrıca sizlere 40 mAh ‘lik bataryası ile 24 saatlik bekleme ve 4 saatlik tam kullanım şarj ömrü sunuyor.

Tasarladığı ve ürettiği akıllı yüzüğü Arduboy isimli site üzerinden paylaşan Kelvin Bates bazı firmalardan yüzüğün seri üretimi için teklif almaya başlamış. Bates Ö Ring ismini verdiği yüzüğünün kısa zamanda bütün kullanıcılara ulaşabileceğini düşünüyor.