Canlı yayın platformu Twitch, oyun satışına başlıyor!

0

Amazon tarafından satın alındıktan sonra yatırımlarını artıran ve Dünya nın en büyük canlı yayın platformlarından biri haline gelen Twitch, yakın zamanda PC oyunlarının da satışına başlayacak !

canli-yayin-platformu-twitch-oyun-satisina-basliyor

Twitch, Steam e rakip olabilir mi?

Aslında uzun süredir birçok oyunun tanıtımında özel bir rol oynayan Twitch in böyle bir adım atıyor olması şaşırtıcı olmadı doğrusu. Birçok şirket isimlerini Twitch de yayın yapan yayıncılar sayesinde tanıtıyor. Twitch in direkt olarak bu oyunların satışına izin vermesi, oyunlarla oyuncuların arasında önemli bir köprünün kurulmasını sağlayacak.

canli-yayin-platformu-twitch-oyun-satisina-basliyor-2

PC oyun satışları konusunda liderlik ise hiç şüphesiz Valve ın Steam platformu sayılabilir. Ayrıca internet sitesi de oyunların satışlarında faaliyet gösteriyor ancak Twitch in en az Steam kadar ciddi bir platform oluşturacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Twitch in platformu için anlaşma sağladığı oyun firmaları arasında Telltale Games, Ubisoft, , Trion Worlds,  tinyBuild, Paradox Interactive Vlambeer ve Hi-Rez Studios gibi büyük isimlerin yer aldığını da belirtmek gerekir. Şimdilik Activision, Electronic Arts ve benzeri birkaç büyük firma ile anlaşma sağlandı.

Eğer Twitch üzerinden bir oyun satın alırsanız, satın aldığınız oyunu Twitch in yeni geliştirdiği masaüstü uygulaması aracılığıyla ya da Uplay gibi firmaların kendi uygulamaları üzerinden oynayabileceksiniz.

Twitch in oyun satışlarına tam olarak hangi tarihte başlayacağı henüz belli değil, ancak önümüzdeki yaz aylarında sistemin faaliyete geçeceği düşünülüyor.