Google asistan, yeni özellikler ve daha rahat bir kullanım ile gelecek

0
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

google-asistan-yeni-ozellikler-daha-rahat-bir-kullanim-ile-gelecek-1

“Google” bir YouTube videosu aracılığıyla, Marshmallow (Android 6.0) ile Nougat (Android 7.0) işletim sistemi kullanan tüm akıllı telefonlarda Google Asistan’ ı geniş ölçekte kullanıma sunacaklarını açıkladı. LG, Android Wear 2.0’da AI’nın piyasaya sürülmesini takiben, Mobil Dünya Kongresi’ndeki LG G6 adlı yeni cihazında Asistan’ ın yer alacağını açıklayan ilk kişilerden biri oldu.

Şirket, ilk olarak bu haftanın başlarında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde Google Asistan’ı daha geniş kitlelere yaymayı planladıklarını açıklamıştı. Bu yeniliğin ilk kullanıcıları Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte Kanada, İngiltere ve Almanya’daki Android kullanıcıları olacak. Google, Google Asistan’ ın otomatik olarak Nougat ve Marshmallow çalıştıran uygun Android telefonlarına Google Play Servisi ile geleceğini söyledi.

Google henüz bu yenilenmeye uygun olan cihazların listesini açıklamadı. Şirket sadece sesli arama işlevinin yerine, Google Asistan hizmetinden “yüz milyonlarca Android kullanıcısının” yararlanabileceğini söyledi. Google Asistanın yeni ve daha da iyileştirilmiş özellikler ile geleceğinin söylenmiş olmasına rağmen, eski ara yüzüne oldukça yakın olacak. Yenilemeden sonra Google Asistanı kullanmak için “Home” tuşuna basıp biraz beklemek yeterli olacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.