iPhone 8 ekran boyutu sızdırıldı!

0

Apple ‘ın merakla beklenen yeni fragmanı iPhone 8 ve diğer versiyonlarının ekran boyutları sızdırıldı. Görünen o ki Apple bu kez sınırları zorluyor.

iphone-8-ekran-boyutu-sizdirildi

Teknoloji devi Apple yeni fragmanı iPhone 8′ in tanıtımına hazırlanırken, cihaz ve versiyonları ile ilgili detaylar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Bugün ise Apple’ a yakın kaynaklar tarafından sızdırılan bir rapor sonucunda, iPhone 8 ailesinin ekran boyutları ortaya çıktı.

iPhone 8 ekran boyutu sızdırıldı!

iphone-8-ekran-boyutu-sizdirildi-1

Sızdırılan raporda bahsedildiği üzere Apple, iPhone 6-6S ve iPhone 7 versiyonlarından bu yana sürdürdüğü 4,7 ve 5,5 inçlik 2 telefon çıkarma geleneğini, iPhone 8 ile birlikte terk ediyor.

Çünkü raporda Apple 5,0 – 5,5 ve 5,8 inçlik 3 ayrı iPhone 8 sürümleri sunacağından bahsediliyor. Raporun devamında ise bu cihazlardan 5,0 ve 5,5 inç olanlarının, diğer iPhone modellerinde olduğu gibi LCD ekrana sahip olacağı belirtiliyor.

Ancak diğerlerinden farklı olarak raporda 5,8 inçlik 3.cihazın gelişmiş teknik özelliklerin yanında OLED bir ekranla geleceği de belirtiliyor. Dolayısıyla Apple beklenenin aksine iPhone 8 serisindeki tüm telefonlarda OLED ekran kullanmak yerine, OLED ekranlı tek bir üst düzey telefon çıkarmayı tercih etmiş.

iphone-8-ekran-boyutu-sizdirildi-2

Son olarak, söz konusu raporda ek olarak 5 inçlik modelin çok iyi bir ekran-çerçeve hacmine sahip olacağı, dolayısıyla kasa boyutu açısından 4,7 inçlik iPhone 7’den farkı olmayacağı belirtiliyor.