Lenovo’dan Selfie’cilere Özel Ürün!

0

Özçekim yani selfie çekerken ön kameraya duyulan ihtiyaç, fotoğrafların çözünürlüğünü düşürüyordu! İşte CES 2015’de Lenovo’dan pratik çözüm!

Lenovo’dan Selfie’cilere Özel Ürün!

Akıllı telefon kullanıcılarının sıkça kullandığı selfie yani ön kamera, artık 5 MP’lik çözünürlük ile sınırlı kalmayacak. Birçok akıllı telefon üreticisi, özçekimlerin daha net çözünürlükte ve geniş açılı fotoğraflar yakalaması ön kamera donanımını 5 Megapiksel’e taşımışlardı. Fakat karanlık ortamlarda yine de bir eksik görülüyordu; Flaş!

Çin merkezli bilişim ve akıllı cihaz üreticisi Lenovo , yeni nesil akıllı telefon modelleri Vibe X2 Pro ve P90’ın yanında bir de selfie flaşı tanıttı. Ön kameranın 5 MP’lik performansını yeterli görmeyenler ve karanlık ortamlarda da özçekim yapmak isteyen kullanıcılar için geliştirilen VibeXtensionSelfie Flash adlı ürün, CES 2015’de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Akıllı telefon kullanıcıları, akıllı telefonlarda bulunan 3.5 inç kulaklık portuna takabileceği Selfie Flash aparatı sayesinde, en az arka/ana kamera kadar net bir selfie yakalayabilecek. Ürünün en dikkat çeken ve akıllı telefon kullanıcılarının yüzünü güldüren özelliği ise, yalnızca Lenovo cihazlarıyla değil, tüm akıllı telefonlar ile kullanılabiliyor olması.29 $’lık bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkan VibeXtensionSelfieFlash’ın, Mart ayı itibariyle piyasaya sürüleceği biliniyor.