O Bir Robot Mu Yoksa İnsan Mı?

0

Toshiba CES 2015 ‘de tamamen insana benzeyen ve insan mimikleri yapabilen robotunu bizlere sundu…

O Bir Robot Mu Yoksa İnsan Mı?

Toshiba ‘da bildiğiniz üzere robot geliştirme alanında büyük çalışmalar yapan dev teknoloji şirketlerinden biri. Ve belli ki çalışmalar harika gidiyor çünkü şirket tamamen insana benzeyen ve insan mimikleri yapabilen harika bir robot geliştirmiş. CES 2015 etkinliği içerisinde Toshiba standına gelenleri karşılayan bu Android robot işaret dilini kullanarak konuşuyor.
AikoChihira isimli bu robot tamamen bir insan gibi hareket edebiliyor. Gelen insanları sıcak bir gülümseme ile karşılayıp iletişimi kurabiliyor. Bir karşılama robotu olarak “CommunicationAndroid Robot” ismiyle üretilen Aiko ‘nun geliştirme işlemlerine ise büyük bir hızla devam edilecek. Gerçek insan derisine benzeyen kaplaması ve yaptığı mimiklerle bu robotu insanlardan ayırmak gerçekten çok zor.

Teknolojinin geldiği noktayı ve hala sonu açık olan gelişmeleri hayal edebilmemiz için harika bir örnek olan bu robotun ilerleyen senelerde birçok göreve kullanılabileceği belirtildi. İlk kez CES 2014 ‘de tanıtılan ve stant karşılama görevi üstlenen Aiko ‘nun 1 senede daha fazla yetenek kazandığını söyleyebiliriz.