“Steve Wozniak”dan iPhone hakkında ilginç açıklamalar

0

“Apple” ın kurucularından “Steve Wozniak”, iPhone serisi hakkında oldukça ilginç açıklamalar yaptı. Wozniak’ ın insanların iPhone almasının nedeni nedir? sorusuna verdiği cevap! Günümüzde “Apple” nın kurucusu denildiğinde ilk akla gelen isim 2011 yılında hayata gözlerini yuman ve teknoloji tarihine adını altın harflerle ile yazdıran “Steve Jobs” olsa da, diğer kurucu ortak “Steve Wozniak” şirket için günümüzde de söz sahibi isimlerden biridir.

6 Şubat 1987 tarihinde Apple deki işinden ayrılan Wozniak, buna rağmen halen şirketin hissedarları arasında yer alır.

Bir konferansta konuşan Wozniak, Çinli akıllı telefon üreticilerinin üst düzey donanımları oldukça uygun bir fiyata kullanıcılara sunarak son dönemde başarılı çalışmalara imza attığını ifade ederken, iPhone fiyatlarının günümüz şartlarında oldukça normal olduğunu ifade etti.

Apple’ın iPhone ile birlikte günümüzde kullanıcılara en kaliteli akıllı telefonlar sunan firma olduğunu belirten Wozniak, cihazın fiyat göstericisine sonuna kadar hak ettiğini ve bu nedenle müşterilerin tercihini kaliteden yana ettiğini belirtti.

Apple’ın mobil pazarda en büyük paya sahip olmadığının ve Çinli üreticilerin hızla büyümeye devam ettiğinin farkında olduğunu belirten Wozniak, iPhone 8’in piyasaya sunulması ile birlikte daha çok önem kazanacağını bildirdi