Su ve sabunla yıkanabilen akıllı telefon!

0

Japon Markası Kyocera, yeni nesil Android tabanlı yıkanabilir akıllı telefonunu sunmaya hazırlanıyor.

Su-ve-sabunla-yikanabilen-akilli-telefon

Kyocera, ilk yıkanabilir Rafre akıllı telefon modelini 2015 yılının Aralık ayında piyasaya çıkarak dünyada bir ilki gerçekleştirmişti. Şimdi ise şirket, yeni nesil Kyocera Rafre KYV40 modeli ile geridöndü.

Tertemiz akıllı telefon Kyocera Rafre KYV40

Android 7.0’ın Nougat işletim sistemini kullanan telefonda 3000 mAh’lik batarya bulunuyor.Ayrıca hareket algılayıcı (gesture control), 5 inç 720p HD ekran,2 gb ram,microSD kart ile beraber 200 gb’a çıkartılabilir 16 gb dahili depolama alanı,AINOS motorlu ve aşama tespitli otomatik odaklanma özelliği bulunan arka kamera ve 5 megapiksel ön kameraya sahip.

Su-ve-sabunla-yikanabilen-akilli-telefon-3

Suya ve sabuna karşı dayanıklı olan akıllı telefon Kyocera Rafre KYV40, suyun altında iken bile kullanılabiliyor. Yani akıllı telefonu yıkarken bile kullanabilirsiniz. Hem de bu duruma dokunmatik ekran da dahil.Yani dokunmatik ekranını bile suyun altındayken kullanabiliyorsunuz. Cihazın sahip olduğu diğer sertifikasyonlar ise sırasıyla IPX5, IPX8 ve IP5X.
Su-ve-sabunla-yikanabilen-akilli-telefon-2

Sıcak suya karşı da dayanıklı olan akıllı telefonun bir ilginç özelliği de önceden yüklenmiş olarak gelen yemek hazırlama uygulaması. Bu uygulama el hareketleriyle kontrol edilebiliyor ve yemek hazırlarken ekrana dokunmadan yemeklerin tarifleri ve videoları takip edilebiliyor.