Teknoloji İle Silah Birleşince…

0

CES’in en önemli konularından biri de nesnelerin interneti olacak şüphesiz ki. Peki nesnelerin interneti nedir?

Teknoloji İle Silah Birleşince…

En basit hâliyle, günlük hayatımızın bir parçası olan pek çok nesnenin internete bağlanması ve bizlerle iletişim hâlinde olması durumu. Peki bu silah mevzusu nereden ortaya çıktı?

Austin’li bir girişim olan TrackingPoint‘ten. Daha evvel atış doğruluğu sağlayan bir silah geliştirmiş olan ve Google Glass ile siper arkasından ateş edilmesini sağlayan bir sistemle karşımıza çıkan TrackingPoint’in yeni icadı daShotView isimli bir iOS / Android uygulaması. Bu uygulama sayesinde bir avcı ya da atıcı, silahından gerçek zamanlı olarak yayın yapabiliyor.

TrackingPoint’in başkan yardımcısı ve pazarlamasından sorumlu olan DanielleHambleton, konuyla ilgili “Avlanma ve atış sporları da artık internetin bir parçası olacak. Bu yeni teknolojiyle birlikte, sporcunun arkadaş ve aileleri de egzotik ve heyecan verici avlanma aktivitelerine sanal olarak katılabilecekler. Avcılar da, zaferlerinin heyecanlarını gerçek zamanlı olarak paylaşabilecekler.”

Firmanın tanıttığı bir diğer ürünü de, 50km hızla yol alan bir hedefi, 1.5km uzaklıktan yüksek doğrulukla vurabilen bir diğer silâh oldu.

Tüm tanıtımlarda avcılık ve atıcılık konuları ele alınsa da, silâhların farklı ve insanlığın hayatını karartan kullanım alanları da var biliyorsunuz. Silah endüstrisinin gelişmesini hiç ama hiç istemesek de, insanoğlu yerinde durmuyorve her endüstride olduğu gibi silahlar da teknolojinin nimetlerinden nasibini alıyorlar. Yapacak bir şey yok; bize yalnızca, sizlere haber vermek düşüyor.