Wii Şınav Çektirecek

0

Spor yapmaya üşenen insanlara eğlenceli ve sağlıklı bir yaşam sunan Wii, bu konudaki yeni teknolojisini açıkladı. Artık şınav çekmenin de oyunu var…

Wii Şınav Çektirecek

Oyun severlerin sporla pek arasının iyi olduğu söylenemez. Tüm gün bilgisayar başında oturan bu kişilerin en gelişmiş kasları ise parmak ve beyinleri geliyor. Ancak Nintendo, Wii konsolunda geliştirdiği kontrol sistemiyle, spor ve oyunu bir araya getirmeyi başardı.

Firma, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü bir iki spor oyunu ve gerekli kontrol sistemlerinden büyük başarı kazanınca, konsolunu bu konuda dünya birincisi yapmak için yatırımlar yapmaya başladı. Tenisten, kürek çekmeye kadar birçok ilginç spor dalını barındıran Wii Sports paketi , şu anda tüm dünyada en çok satanlar listesinde yerini alıyor.

İşte sanal spor faaliyetlerinin son ürünü; şınav çekmek . Wii’nin spor faaliyetlerinden etkilenen CTA Digital adlı firma tarafından geliştirilen bu ürün aslında konsolun denge oyunları için hazırladığı özel kontrol sisteminin modifiye edilmiş hali. 25 dolarlık bu tahta sayesinde, oyun eşliğinde şınav çekebiliyorsunuz.

Nintendo yetkilileri, bu sistemi ilginç bulup çok yakında resmi şınav oyununu da tasarlayabilir.

Daha fazlası için shiftdelete.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.