YouTube dan bir yenilik daha

0

youtube-dan-bir-yenilik-daha

“YouTube” kullanıcıları yakında otuzdan fazla televizyon kanalına doğrudan canlı yayında bakabilecek. “Google” şirketine ait servisin Genel Müdürü Syuzan Voyjiski hizmetin paralı olacağını ve abonelik sistemi ile sunulacağını söyledi.

ICTnews e dayanarak verilen haberde, gerçek zamanlı olarak ABD’nin “ABC”, “CBS”, “NBC” ve “Fox” gibi spor kanalları dahil olmak üzere 30 kablolu televizyon kanalını izlemek mümkün olacak. Konu hakkında yapılan yorumlara bakıldığında Youtube tarafından atılacak olan bu adım ile televizyon içeriğine ilgi gösteren, fakat televizyon karşısında oyalanmak istemeyen gençlerin hedeflenerek youtube un izleyici kitlesini genişletmesi sağlanacak.

Alınan bilgilere göre, önümüzdeki aylarda ABD’de “YouTube TV” için 35 dolar aylık abonelik ücreti ödemekle servisi kullanmak mümkün olacak. Bir abonelik ile 6 adet “YouTube” hesabına kadar televizyon seyredilebilecek ki, bu da, örneğin, servise çeşitli hesaplarla dahil olan aynı aile üyeleri için rahatlık sağlayacak.

“YouTube” da ücretli video hizmeti daha önce de mevcut olup. 2015 yılında kullanıcılara özel video hostinq için üretilen içeriğe reklamsız bakmaya imkan veren “YouTube Red” hizmeti kullanıma sunulmuştu.