Tesla’nın reklamı bu kez fanları tarafından hazırlanacak

0

Tesla, şimdiye kadar klasik reklam yöntemlerine başvurmamasıyla tanınmış bir şirket olmuştur. Şimdi ise fanları onun yerine reklamını yapacak.

tesla-nin-reklami-kez-fanlari-tarafindan-hazirlanacak

Tesla şimdiye kadar kendi elektrikli otomobilleri için geleneksel reklamları kullanmamış, bunun yerine yaptığı yenilikler ile gelen şanına ve halk ile olan ilişkilerine güvenerek ilerliyordu. Ancak bazı hayranlar, şirketin arabalarını o kadar beğendiler ki reklamı da kendileri yaptılar.

Son olarak bir beşinci sınıf öğrencisi Elon Musk’a “Neden Tesla için reklam yapmadıklarını, pek çok firmanın markaları için reklam yaptığını ve bunlardan bazılarının gerçekten de çok güzel ve eğlenceli olduğunu söyleyen bir mail yazmış ve devamında, en güzel ‘ev yapımı’ Tesla reklamını kim yapar şeklinde bir yarışma düzenlensin ve kazanan kişi markanın ticari reklamını yapsın” şeklinde bir mail attı.

elon-musk

Elon Musk da “Bu hoş mektup için teşekkür ederim. Kulağa müthiş bir öneri gibi geliyor. Bu yarışmayı yapacağız!” şeklinde bir cevap twiti atmış.

Bu yarışmada “Tesla” nın tanıtım reklamları 90 saniyelik YouTube videolarından oluşmalı ve bu videolar Tesla, SolarCity, diğer ürünler ya da firmanın sürekli enerji konusundaki diğer çalışmalarıyla ilgili olmalı. Yarışma, 8 Mart’a kadar devam edecek. Ancak işin içine hemen girmeden önce bir ödül listesine bakmakta fayda var.

Yarışmanın ilham aldığı mektupta ödüller, yarışmayı kazanan kişinin firmanın sosyal medya kanallarında yer alması ve halen tanıtılmayan bir “Tesla” ürününün tanıtımına davet edilmesi olarak belirlenmiş. Yani bu yarışmaya katılanlar ödül olarak bir “Model 3” beklemek zorunda kalacaklar. Buradan projenin ana sayfasına giderek başvurabilir ve şartlarını okuyabilirsiniz.

Aşağıda ise daha önce şirketin bazı fanları tarafından çekilmiş reklam videolarını izleyebilirsiniz.